top of page
Vyhledat
  • mares26lenka

Proč využít při hledání nájemníka realitní kancelář?

Mám byt a najdu si do něj nájemníka. Jak snadné, ovšem realita pronajímatele často nepříjemně zaskočí. Váš byt je vymazlený, možná je to dokonce byt, ve kterém jste prožili kus života a vážně se Vám nechce přenechat jej někomu, kdo jej vybydlí k nepoznání.
Sama jsem kdysi byt pronajímala. Na můj inzerát se přihlásila spousta lidí. Měla jsem radost z vidiny, že byt bude pronajatý za 1 den. Jaké bylo moje rozčarování, když jsem zjistila, že do mého pidibytu se chce nastěhovat rodina se 4 dětmi (oba rodiče nezaměstnaní), stavební dělník se 3 dalšími kolegy (omlouvám se všem mužům, ale já prostě hledala pár nebo pár s dítětem na dloho), postarší dáma v kožichu s dlouhým seznamem exekucí a pár dalších lidí, kteří se mi prostě nelíbili. Nakonec jsem si nezkušeně vybrala paní s dítětem, ze které jsem každý měsíc mámila nájemné – a paní s malým dítětem se z pronájmu dostává opravdu špatně – to mi věřte.

Dneska už bych to bez realitky nedělala – co pro Vás udělá?

Profesionálně nafotí Vaši nemovitost a seznámí širokou veřejnost se všemi jejími detaily a podmínkami pronájmu. Široká inzerce je velmi důležitá – umožní to, že inzerát uvidí velké množství lidí a je tak větší pravděpodobnost, že se z nich vyprofiluje pár opravdu dobrých zájemců. Facebook bych využila jen jako doplňkový způsob inzerce. Moje zkušenost říká, že z ní většinou kvalitní zájemce nevzejde – maximálně si vysloužíte pár komentářů ohledně „nehorázné“ ceny.

Ty kvalitní zájemce je realitní makléř schopný vyslechnout tak, aby potom mohl vybrat jen ty opravdu TOP – zjišťuje jejich zaměstnání, současné bydlení, důvod stěhování, prověřuje je z pohledu exekucí či insolvence. Pokud je potřeba, vyžádá si výpisy z účtů k prokázání příjmů nebo také referenci od bývalého pronajímatele.

A když už společně vyberete toho pravého, vypracuje Vám kvalitní nájemní smlouvu, v případě potřeby provede přepis energií a poskytuje Vám servis každoročního prodloužení nájmu.

Takže nelitujte provize ve výši 1 nájemného – určitě se Vám v kvalitě nájemníka bohatě vrátí.

P.S. Maminky samoživitelky jsou z 90% skvělé nájemnice – mají velmi silnou motivaci si bydlení udržet.

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page