top of page
dron_02.jpg

Prodej prvorepublikové vily na Lineckém předměstí v Českých Budějovicích

Informace o ceně u makléře

Popis nemovitosti

S radostí Vám představujeme unikátní možnost zakoupit originální vilu architekta Františka Staška z roku 1929, která pochází z éry prvorepublikové architektury. Tato vila se pyšní zachovalými vnějšími i vnitřními prvky, které dodávají domu jeho nezaměnitelný charakter. Jedná se o jednu z dvojice vil, které mají společnou zeď, původně byly zrcadlově téměř totožné a vyšly z dílny stejného architekta.

Tato vzácná nemovitost nabízí dostatek prostoru pro velkou rodinu nebo více rodin a je možné ji rozdělit na samostatné bytové jednotky, což poskytuje flexibilitu v jejím využití. Kromě toho je také ideální pro podnikání jako reprezentativní sídlo firmy.

Vila je ve stavu vyžadujícím celkovou rekonstrukci a obnovu, ale přináší neomezený potenciál. Její zastavěná plocha činí 149 m2 a nachází se na pozemku o rozloze 489 m2. Mimořádná poloha v ulici S.K. Neumanna na prestižním Lineckém předměstí v Českých Budějovicích nabízí blízkost centra města.

Dispozice domu je následující: suterén s garáží, několika sklepními místnostmi, dílnou, komorami, sklady paliva a potravin, kotelnu a přístup na zahradu. Ve zvýšeném přízemí se nachází chodba, toaleta, světlík, kuchyně se spíží, komora (dříve pravděpodobně místnost pro služebnictvo), obývací pokoj, pokoj, koupelna a pokoj s samostatným WC. V prvním patře se nachází chodba, toaleta, světlík, kuchyně se spíží, komora, obývací pokoj, 2 pokoje a koupelna.

Obytné místnosti jsou velmi prostorné a světlé. Většina oken orientována na jih a západ. Na vyžádání je možné zaslat 3D virtuální prohlídku nemovitosti. Pro větší názornost najdete ve fotografiích i fotografie s vizualizací pro lepší představu o prostoru a jeho možném využítí.

Pozemek: prostorný, rovný pozemek, na zahradě ovocné stromy a keře.

Vila se nachází v atraktivní českobudějovické lokalitě Lineckého předměstí, která nabízí svým obyvatelům nejen příjemnou blízkost centra města (20 minut chůzí od náměstí Přemysla Otakara II.), ale zároveň i možnost spojení s přírodou a sportovního a rekreačního vyžití díky nedaleké Stromovce (15 minut chůze) a cyklostezce podél řeky Vltavy (100 m, 1 minuta chůze), která v současnosti umožňuje propojení Českých Budějovic s Hlubokou nad Vltavou a na druhé straně s Boršovem nad Vltavou. Jedná se o klidnou a oblíbenou lokalitu pro rodinné bydlení.

Objekt je připojen na veškeré inženýrské sítě - městský vodovod, elektřinu, kanalizaci a plyn.

Doporučuji: atraktivní nemovitost s velkým pozemkem poblíž centra města, vhodná k celkové rekonstrukci podle představ nového majitele.

Způsob prodeje: Pro nemovitost je určena tzv. Startovací cena, která v tomto případě činí 20.990.000,- Kč. V září (v termínu, o kterém bychom Vás včas informovali) se bude konat prohlídkový den, kterého se zúčastní všichni zájemci o vilu a po tomto prohlídkovém dni budeme od zájemců v případě jejich zájmu o nemovitost očekávat cenovou nabídku. V případě, že se bude jednat o částku, kterou bude majitel ochotný akceptovat, dojde k prodeji nemovitosti. Prodávající si vyhrazuje právo nemovitost ani v případě vyšších nabídek neprodat.

Vizualizace

Fotogalerie

Půdorysy

3D vizualizační půdorysy

Centrum Gradient Transparent

Videoprohlídka

Průkaz energetické náročnosti budovy

bottom of page